Nejčastější dotazy

Máte nějaký dotaz? Je velmi pravděpodobné, že už se na tu stejnou věc ptal někdo před Vámi.
Projděte si seznam nejčastějších dotazů a pokud přesto nenajdete odpověď na Vaši otázku, kontaktujte nás, rádi Vám odpovíme.


Podepisuje se při zapůjčení nějaká smlouva?

Samozřejmě, bez smlouvy to nejde. Chrání nás jako pronajímatele tak i Vás jako nájemce před případnými problémy. Nemusíte mít strach, je přehledná a neobsahuje žádné záludnosti.
Seznámení s ní Vám nezabere více jak 3 minuty. Vše Vám vysvětlíme a odpovíme na případné dotazy.

Jak to celé funguje?

Nejčastější otázka, na kterou se špatně odpovídá, pokud neznáme více informací. Zásadní rozdíly jsou, pokud si kameru vyzvednete osobně v Praze nebo necháte poslat.

# Osobní předání v Praze

Stačí nám zavolat nebo vyplnit nezávaznou poptávku, my ověříme dostupnost a do pár minut se s Vámi spojíme. Při předání Vám vysvětlíme naši smlouvu, převezmeme zálohu 5 000 Kč a následně kameru včetně příslušenství předáme. Až budete chtít kameru vrátit, stačí když nám zavoláte a rovnou se domluvíme na čase a místě předání. Po zkontrolování kamery a příslušenství Vám zálohu opět vrátíme. Pokud budete potřebovat pomoc se zálohou dat, rádi Vám pomůžeme.

# Zasláním po ČR - přes PPL

Před zasláním kamery je potřeba vyřídit smlouvu (e-mailem) a složit zálohu na některý z našich účtu (FIO, AirBank, Česká spořitelna nebo ČSOB). Její hodnota je individuální na základě bonity klienta. Po připsání zálohy na náš účet a vyřízení smlouvy Vám kameru posíláme přes PPL. Doručení je následující pracovní den. Vrácení pak zajišťujeme prostřednictvím svozu, takže se o nic nestaráte. Po kontrole kamery (včetně příslušenství) a zaplacení pronájmu Vám zálohu vrátíme na Váš účet.

Máte v Praze prodejnu?

Naše služba je natolik specifická, že nemáme potřebu platit měsíčně desítky tisíc za pronájem prodejny. Rádi se s Vámi potkáme po dohodě na 3 místech v Praze, případně Vám za 400 Kč bez DPH můžeme nabídnout expresní doručení až k Vám (domů nebo do práce). Bezplatné předání pak nabízíme na Náměstí Míru v kavárně Vanille, ve Vršovicích v restauraci Pod Lipami nebo v nákupním centru Eden. Místo zbytečného nájmu Vás raději pozveme na dobrou kávu nebo čaj. Seznam těchto míst najdete na připravené mapě.

Jsou kamery pojištěné?

Ano, všechny naše kamery jsou pojištěné proti poškození. Toto pojištění se nevztahuje na příslušenství, u kterého je minimální šance poškození. Kromě toho dostanete kameru včetně příslušenství v cestovním pouzdře. Máme 2 kategorie spoluúčasti:

# Poškození displeje nebo čočky

Pokud Vám například spadne kamera na displej nebo čočku a dojde k vážnému poškození uhradíte spoluúčast ve výši 30% z opravy kamery.

# Totální škoda

Pokud dojde k totálnímu poškození a kamera bude neopravitelná, uhradíte 30% z pořizovací ceny kamery.

Drobná poškození, která mohou vzniknout nedbalostí (ťukance, apod.) nás sice moc nepotěší, ale neřešíme je. Budeme rádi, když nám vrátíte kameru ve stejném stavu, jakém jsme Vám ji předali, nemusíte se však bát, že Vám budeme účtovat nesmyslné poplatky za každou drobnost.

Co když mi kameru ukradnou?

Proti krádeži kamera ani příslušenství pojištěné není. V tomto případě budete muset uhradit totální škodu a to ve výši pořizovací ceny kamery (v případě krádeže příslušenství i příslušenství).

Je kamera v továrním nastavení?

Kamera je přednastavena tak, abyste ji mohli rovnou používat. Při předání budete poučeni a dostanete také pár rad, jak kameru používat.

Jaké příslušenství ke kameře dostanu?

Spokojený klient je pro nás vším a proto ke kameře dostanete rovnou 2 paměťové karty o kapacitě 64GB. Je to především z důvodu, kdyby došlo k potížím a karta přestala fungovat. Zatím se nám to nestalo, ale když už Vám kameru půjčíme, chceme mít jistotu, že eliminujeme zbytečné problémy. Dále z bezpečnostních důvodů dostanete nové ochranné sklo pro čočku fotoaparátu. Ta se dá bez technických znalostí vyměnit během pár vteřin. Při poškození čočky při vrácení uhradíte poplatek 500 Kč. Myslíme si, že je lepší, abyste měli náhradní sklo s sebou, protože přijít kvůli poškození o možnost natáčet a fotit by byla škoda. Dále ke kameře dostanete ruční plovací držák, který můžete používat i ve vodě. Samotná kamera je vodotěsná a proto není potřeba speciálních obalů. Náhradní baterie (celkem tedy 2) a duální nabíječku bereme jako samozřejmost. Kameru včetně příslušenství dostanete v cestovním obale.

Na jak dlouho je smlouva psaná?

Nájemní smlouvu můžeme napsat na pevné období (většinou firemní zákazníci nebo když znáte termín dovolené), případně na 1 měsíc s tím, že můžete pronájem ukončit kdykoli. Tyto informace Vám poskytneme při podpisu smlouvy.

Mohu si půjčit kameru na 1 den?

Minimální délka pronájmu je 5 dní. Pokud potřebujete kameru na kratší období, kontaktujte nás telefonicky nebo přes poptávkový formulář a připravíme Vám individuální nabídku.

Můžeme si jako firma půjčit více kamer?

Samozřejmě. Běžně půjčujeme firemním zákazníkům více kamer. Výše kauce je pak samozřejmě individuální podobně jako celý pronájem. Pro více informací nás kontaktujte.

Můžete mi doručit kameru po Praze?

Ano, našim klientům nabízíme expresní doručení po Praze za poplatek 400 Kč bez DPH. To samé platí i pro možnost vyzvednutí.

Jste plátci DPH?

Ano, jsme plátci DPH. Všechny uvedené ceny na našich stránkách jsou včetně DPH.

Mohu si zapůjčenou kameru odkoupit?

Bohužel, naše kamery neprodáváme.

Řešíte také servis kamer?

Bohužel, tuto službu aktuálně nenabízíme

Nenašli jste odpověď na Vaši otázku? Napište nám nebo zavolejte.